Haber

Yıldırım Kaya: Milli Eğitim Bakanlığı, Çocuklara Tecavüz Anısına Vakıflarla Protokol İmzaladı

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “20 yılda yurt sorununu çözemediniz. Bile bile çocuklarımızı cemaat ve tarikatların kucağına attınız. işe alım.” Kaya, “Milli Eğitim Bakanlığı ne yapıyor? Çocuk tecavüzleriyle ilişkilendirilen bu tarikatlar için Milli Eğitim Bakanlığı bu vakıflarla protokoller yapıyor. Mahkemeler iptal etmesine rağmen protokolü ısrarla imzalayanlardan hesap soracağız” dedi. .

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının 2023 Yılı Merkezi Bütçe Kanun Teklifleri ile 2021 Yılı Kesin Hesap Kanun Teklifleri Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda görüşülüyor.

YILDIRIM KAYA: İSKİLİ ÇOCUKLAR YAN BAKANINIZIN YANINDA OLACAK

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Milli Eğitim bütçesi ile ilgili şunları söyledi:

“Adalet ve Kalkınma Partisi iktidara geldiğinde Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden eğitim yatırımlarına ayrılan pay yüzde 17,18’di. 2023 bütçesinde eğitim yatırımlarına ayrılan pay yüzde 9,17’ye düştü. Bilinçli olarak çocuklarımızı zorladınız. Cemaat ve tarikatların kollarını askere alma yeri haline getirdin, çocuklarımızı açlıktan bayılacak hale getirdin ve çok sevdiğin beş kişilik çetelere verdin… Nedir bu? Milli Eğitim Bakanlığı mı yapıyor?Çocuk tecavüzleriyle anılan bu tarikatlara Milli Eğitim Bakanlığı bu vakıflarla protokoller yapıyor.Mahkemelerin iptal etmesine rağmen ısrarla protokol imzalayanlardan hesap soracağız.Sen… Don Unutma, geliyoruz.”

AHMET KAYA: BİZ ÇOCUKLARIMIZA YEMEK YEMEK VERİYORDUNUZ BİLE REDDETTİNİZ

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, ekonomik nedenlerle dükkanını kapatmak zorunda kalan esnafın anahtarlarını kürsüde gösterdi. Kaya, “Bu anahtarlar ‘namusumuzla iflas ettik’ diyen esnafın dükkânlarının anahtarlarıdır.

Ahmet Kaya, “Sözleşmeli öğretmen alımı teklif ettik siz reddettiniz. Hatta reddettiniz. Allah ıslah etsin. Allah vicdan ve merhamet versin” dedi.

BURCU KÖKSAL: AÇLIK ÇOCUK BESLENME ÇANTASINDA GELİYOR

CHP Afyon Milletvekili Burcu Köksal, bir öğrencinin beslenme çantasıyla kürsüye çıktı. Köksal, “Sizin hükümetinizde beslenme çantasında yoksulluk var. Çocukların beslenme çantasında açlık var. Siz gülersiniz tabi. Çocuklarınız otobüsle, sizin çocuklarınız okula otobüsle gidiyor.”

SUAT ÖZCAN: 15 bin 500 anaokulu öğretmenine NEDEN İTİRAZ ETMİYORSUNUZ?

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, “‘Okul öncesi eğitimde bir yılda 2 bin 50 kreş ve 15 bin 500 yeni kreş açtık diyorsunuz. Ek iş arıyorum. Öğretmen polis şiddetine maruz kalıyor. Bu seni rahatsız etmiyor mu?” söz konusu.

ALİ KEVEN: KPSS’NİN, FETÖ’NÜN, MENZİLİLİS’İN ŞAHASI KİMDİR?

CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, “ÖSYM’nin düştüğü şüpheli durumu hepiniz biliyorsunuz. Bu yıl 1.5 milyon kişinin girdiği KPSS neden iptal edildi? Soruşturma sonucunda ne oldu? Koca bir sıfır. Orada” cinayettir, faili yoktur.Faili kimdir?”FETÖ mü, Menzilciler mi, kim? Daha önce yaşanan KPSS rezaletinde olduğu gibi bunu da örtbas etmeye çalışıyorsunuz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu