Haber

Ankara’da görev yapan polis memuru, Adana’daki ailesini depremde kaybetti.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki ilk depremde; Adana’nın merkez ilçesi Çukurova’nın Huzurevleri Mahallesi’nde bulunan İhsan Bayram Sitesi de yıkıldı.

Yıkılan blokta yürütülen arama kurtarma çalışmaları kapsamında Emine Akça ile daha sonra oğulları Mehmet (6) ve Metehan’ın (3) cansız bedenlerine ulaşıldı.

Acı haber yürekleri dağladı.

2 ay Ankara’da kaldı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Şube Sorumlusu İbrahim Akça (33), ‘görevli sınav’Şans, diplomasını aldığı ve yaklaşık 2 aydır Ankara’da eğitim gördüğü için depremden sağ çıktı.

Eşi ve çocuklarının ölüm haberiyle yıkılan Akça, kente gelerek önce cesetleri teşhis etti; Daha sonra hayat arkadaşı ve çocuklarını Buruk Mezarlığı’na gömdü.

Hayat arkadaşı ve çocukları ile vedalaşmak

Cenaze töreninde İbrahim Akça metanetini korumaya çalışırken Metehan ve ağabeyi Mehmet, anneleri Emine Akça ile yan yana toprağa verildi.

Hayat arkadaşı ve oğullarının mezarlarındaki toprağı tek tek okşayan İbrahim Akça, onlar için dua ederek vedalaştı, ardından taziyelerini kabul etti.

Emine Akça’nın ailesi ve yakınları genç kadının mezarı başında gözyaşı döküp yas tutarken, ortaya çıkan fotoğraf yürekleri dağladı.

habercermik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu