Haber

Çeşme Belediyesi, Güçlücek Plajı’nın işletmesini istedi.

KERİM UĞUR

Güdücek Koyu Yaban Hayatı Koruma Derneği’nin (GÜDODER) işletme ihalesini aldığı Güççek Plajı’na İzmir Çeşme Belediyesi talip oldu. Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, “Çeşme Belediyesi olarak ilçemizde bulunan 5 plajın işletmeciliğini üstlendik ve işletiyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na olmak üzere 4 plajın daha işletilmesi için resmi talepte bulunduk. Çeşme Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik anlayışıyla Güçcek Plajı’na kavuştuk.”

İzmir’in Çeşme ilçesinde bulunan Güçlücek Koyu, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz ay plaj işletmesi ihalesine açıldı. 2017 yılında körfezi korumak amacıyla kurulan GÜDODER, ihaleye 56 milyon TL ile en yüksek teklifi verdi. Paranın ödenemeyecek bir miktar olduğuna karar veren dernek, ihaleyi iptal etmek için çabalarını sürdürür; Çeşme Belediyesi, Güçlücek Plajı’na talip.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINA RESMİ TALEP ETTİK”

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, sosyal medya hesabından konuyla ilgili şunları paylaştı:

“Sevgili Çeşme Ailesi, Son 4 yılda Çeşme Belediyesi olarak dünyaca ünlü Ilıca Sahilimiz de dahil olmak üzere ilçemizde bulunan 5 plajın işletmeciliğini üstlendik ve işletiyoruz. Milyonlarca vatandaşımız sahillerimizi Çeşme Belediyesi’nin işletmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na resmi talepte bulunduk. Bakanlığımızın bu haklı talebimize olumlu yanıt vermesini temenni ediyoruz. Belediye bünyesindeki sürdürülebilirlik anlayışımızla plajlarımızın ücretsiz ve halka açık olması tek temennimizdir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu