Haber

Contrarian Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak Tahliye Edildi

Çelişkili Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, avukatlarının tutukluluğuna itiraz etmesi sonucu mahkemece serbest bırakıldı.

Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, kamuoyuna yanıltıcı bilgi yayma suçlamasıyla 20 Eylül’de gözaltına alınan Aykırı Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, 23 Eylül’de tutuklanarak Sincan 2 Nolu L Tipi Cezaevi’ne gönderildi. Çolak, avukatlarının tutukluluğuna itiraz etmesi üzerine bugün mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Çıkış haberini sosyal medya hesabından paylaşan Çolak, şunları söyledi:

“Nerede kalmıştık… Başta ailem ve avukatlarım Ömer Furkan Dağ, Aykut Alp Yazıcı, Mustafa Veysel Güldoğan, genel başkanlarımız ve bana destek veren milletvekillerimiz olmak üzere bu süreçte yanımda olan herkese en içten şükranlarımı sunuyorum. , kalbimde ayrı bir yeri olan tüm meslektaşlarım ve sevdiklerimiz.”

“AYNI BAĞLANTILARDAN TUTUKLANAN DİĞER SOSYAL MEDYA GÖREVLİLERİ DE DERHAL SERBEST BIRAKILMALIDIR”

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu da Çolak’ın tahliyesine ilişkin sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Yeni tahliye edilen Batuhan Çolak ile birlikteyiz. Genel Başkanımız Meral Akşener son grup konuşmasında bu haksızlığa açıkça seslenmişti. Aynı gerekçelerle tutuklanan diğer sosyal medya sorumluları da bir an önce serbest bırakılmalıdır. Mümkün olduğu kadar mülteci sorunu ülkemizin beka sorunudur. Bundan sonra GÜZEL Partisi olarak bu soruna karşı tüm gücümüzle mücadele edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu