Haber
Kafkas Dernekleri Federasyonu Çerkes Sürgününü Protesto Etti
![](https://kadisehriajans.com.tr/wp-content/uploads/2023/06/kafkas-dernekleri-federasyonu-cerkes-surgununu-protesto-etti-z7zaZVwT.webp)
Kafkas Dernekleri Federasyonu Çerkes Sürgününü protesto etti.
Çerkes Sürgünü’nün 159. yıl dönümü dolayısıyla Anıtpark’ta toplanan federasyon üyeleri, “İntikam istemiyoruz adalet istiyoruz”, “Bu soykırımdır”, “Rusya geri döneceğiz” yazılı pankartlar taşıdı. ” ve “21 Mayıs 1864”.
Çerkes bayrağı açan katılımcılar, sürgüne lanet okudu.