Haber

Kayseri Büyükşehir’den ‘Empati Parçası’

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Memduh Büyükkılıç liderliğinde Türkiye’nin en kapsamlı ve manisiz yaşam merkezi ile vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.

Yaklaşık 300 özel öğrenciye sağlık ve eğitim hizmeti veren Besime Özderici Manisiz Yaşam Merkezi, özel yurttaşın her alanda destekçisi olarak empati kültürü içinde tüm yurttaşların daha iyi anlaşılmasına katkı sağlayacak etkinlikler de düzenlemektedir. Bu tarafta daha önce Empati Parkuru düzenleyen merkez, bu kez 7-14 Ocak Beyaz Çubuk Görme Engelliler Haftası kapsamında Empati Parkuru kuruyor.

“Onlarla hayatın her alanında omuz omuza duruyoruz ve anlayamayacağımız kadar insanız” sloganıyla Kayseri Park Alışveriş Merkezi’nde kurulacak olan Görme Engelliler Beyaz Sopa Haftası Empati Pisti, yardımcı oluyor. engelliler, diğer bireylerin günlük yaşamlarında neler yaşadıklarını daha iyi anlıyor ve sosyal hayata katılımlarında farkındalığın değerine dikkat çekiyor. amaçlanmıştır.

Bir ‘farkındalık’ etkinliği olan Görme Engelliler Beyaz Baston Haftası Empati Pisti, 12-13 Ocak tarihlerinde 10:00-22:00 saatleri arasında Kayseri Park Alışveriş Merkezi’nde empati hareketine katılmak isteyen vatandaşları bekliyor.

kavaklidere-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu