Haber

Ürdün Kraliçesi Ranya: Filistin’i desteklemek Yahudi düşmanlığı anlamına gelmiyor

Ürdün Kraliçesi Ranya el-Abdullah, Gazze’de yaşanan insani felaketin önlenmesi için ateşkes çağrısında bulunarak, “Filistin’i desteklemek, Yahudi düşmanlığı anlamına gelmez” dedi. söz konusu.

Ranya, CNN’de Becky Anderson’a verdiği röportajda İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını değerlendirdi.

Gazze’de insani bir felaketin yaşanmaması için ateşkes çağrısında bulunan Ranya, “Filistin’i desteklemek, Yahudi düşmanlığı anlamına gelmez.” “Son yıllarda antisemitizm suçlamasının İsrail’e yönelik her türlü eleştiriyi bastırmak için bir silah olarak kullanıldığına tanık oluyoruz.” dedi.

“Gazze’de insanların acılarının çığ gibi büyüdüğünü izlemenin dayanılmaz bir duygu” olduğunu belirten Ranya, “ateşkesin Hamas’a daha fazla saldırı yapmasına imkan tanıyacağı” iddiasını reddederek, bunun “Gazze’de sivil ölümlerini meşrulaştırdığını” kaydetti. “.

Ürdün Kraliçesi Ranya da “ABD Lideri Joe Biden’ın, Sağlık Bakanlığı’nın Gazze’de paylaştığı ölü sayısına ilişkin şüphelerini dile getiren açıklamalarına” atıfta bulunarak, bunun standart bir “İsrail propagandası” olduğunu belirtti.

seydisehir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu